CBTiSTANBUL

Beck Yönelimli Kognitif Terapi

Dr. Emel Stroup ve Beck Enstitüsü

Dr. Emel Stroup, ABPP, BICBT-CC, ACT

   Dr. Emel Stroup, Amerikan Profesyonel Psikoloji Kurulu tarafından (American Board of Professional Psychology, ABPP) belgeli klinik psikologdur. Beck Enstitüsü tarafından CBT Certified Klinisyeni olarak akredite edilmiştir ve Beck Enstitüsü öğretim üyesidir. Ayrıca, Academy of Cognitive Therapy (ACT)’nin Fellow üyesidir ve CBT Trainer/Consultant olarak akredite edilmiştir. ACT’nin uluslararası değerlendirme komitesinde de yer almaktadır. Kaliforniya Psikoloji Kurulu (California of Board of Psychology)’nun ön koşullarını tamamlayarak lisans almaya hak kazanmıştır. 2013 yılında yayınlanmış olan DSM-5 Tanı Ölçütleri El Kitabı’nın dünya çapında test edilmesi projesinde tanı ve teşhise yönelik alan çalışmaları yapan klinisyenlerden biridir. Beck Yönelimli Kognitif Terapi alanında süpervizyon, workshop ve konsültasyon vermektedir.

Terapi Uzmanlık Alanları

Obsesif-Kompulsif Bozukluk (OKB-Takıntı), Bipolar, Travma, Sosyal Fobi, Panik Bozukluk, Hastalık Kaygısı, Depresyon’dur.

Dr. Emel Stroup ve Beck Enstitüsü

    Dr. Stroup, CBT alanındaki kariyerine Beck Enstitüsü’nün kurucusu olan Dr. Aaron T. Beck ile birlikte çalışmayı içeren yoğun bir eğitim süreciyle Philadelphia Pennsylvania’daki Beck Enstitüsü’nde başladı.

   Dünya çapında ve özellikle Türkiye’de Beck Yönelimli CBT’nin doğru anlaşılması ve uygulanması için çaba göstermekte ve terapistleri bu doğrultuda teşvik etmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Beck Enstitüsü, CBT Sertifika Programı’nın bilimsel ve güncel CBT konusunda hem yetkinlik hem de adanmışlık gösteren terapistleri belirlemeye odaklanacağını duyurduğunda, Dr. Stroup bu akredite Sertifika Programını görmekten çok memnun oldu. Bu doğrultuda, CBT Sertifika Programı’nı Türkiye’de aktif olarak desteklemenin yanı sıra CBT’ye odaklanan profesyonelleri bu programa katılmaya teşvik etmektedir.

   Dr. Stroup, 24 sene boyunca yalnızca Beck Yönelimli CBT’ye bağlı kalarak ve Enstitü’nün tüm gerekliliklerini ve aşamalarını tamamlayarak Beck Enstitüsü’nün öğretim üyesi olmuştur. Bu akademik yılın ilerleyen dönemlerinde Beck Enstitüsü’nün temel bir worksopu olan “Anksiyete Bozukluklarında CBT”yi Türkçe olarak verecektir. “Anksiyete Bozukluklarında CBT”, Sertifika Programı sürecinde tamamlanması gereken workshoplardan biridir.Katılımcılar sertifikasyon başvuru koşullarını karşıladıkları takdirde, workshop katılım belgesini Beck Enstitüsü CBT Sertifika Programı sürecine dahil ettirebilirler.Bu workshop’a katılanlar ayrıca Dr. Stroup’un kurucusu olduğu CBTiSTANBUL’dan katılım belgesi alacaklardır. Aldıkları belgeyi CBTiSTANBUL Beck Yönelimli Kognitif Terapi Workshop Sertifika Programı’na dahil ettirebilirler.

   Beck Enstitüsü “Anksiyete Bozukluklarında CBT Workshop” hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Beck Enstitüsü CBT Sertifika Programı hakkında detaylı bilgi için tıklayınız – Türkçe için buraya tıklayınız.

Proudly Powered by WordPress | Theme by The Cloisters | Entries RSS  Comments RSS