Dr. Emel Stroup ve Beck Enstitüsü

Dr. Stroup, CBT alanındaki kariyerine Beck Enstitüsü’nün kurucusu olan Dr. Aaron T. Beck ile birlikte çalışmayı içeren yoğun bir eğitim süreciyle Philadelphia Pennsylvania’daki Beck Enstitüsü’nde başladı.

Dünya çapında ve özellikle Türkiye’de Beck Yönelimli CBT’nin doğru anlaşılması ve uygulanması için çaba göstermekte ve terapistleri bu doğrultuda teşvik etmek için çalışmalarını sürdürmektedir.

Beck Enstitüsü, CBT Sertifika Programı’nın bilimsel ve güncel CBT konusunda hem yetkinlik hem de adanmışlık gösteren terapistleri belirlemeye odaklanacağını duyurduğunda, Dr. Stroup bu akredite Sertifika Programını görmekten çok memnun oldu. Bu doğrultuda, CBT Sertifika Programı’nı Türkiye’de aktif olarak desteklemenin yanı sıra CBT’ye odaklanan profesyonelleri bu programa katılmaya teşvik etmektedir.

Dr. Stroup, 24 sene boyunca yalnızca Beck Yönelimli CBT’ye bağlı kalarak ve Enstitü’nün tüm gerekliliklerini ve aşamalarını tamamlayarak Beck Enstitüsü’nün öğretim üyesi olmuştur.

Bu akademik yılın ilerleyen dönemlerinde Beck Enstitüsü’nün temel bir worksopu olan “Anksiyete Bozukluklarında CBT”yi Türkçe olarak verecektir. “Anksiyete Bozukluklarında CBT”, Sertifika Programı sürecinde tamamlanması gereken workshoplardan biridir.

Katılımcılar sertifikasyon başvuru koşullarını karşıladıkları takdirde, workshop katılım belgesini Beck Enstitüsü CBT Sertifika Programı sürecine dahil ettirebilirler.

Bu workshop’a katılanlar ayrıca Dr. Stroup’un kurucusu olduğu CBTiSTANBUL’dan katılım belgesi alacaklardır. Aldıkları belgeyi CBTiSTANBUL Beck Yönelimli Kognitif Terapi Workshop Sertifika Programı’na dahil ettirebilirler.

Beck Enstitüsü “Anksiyete Bozukluklarında CBT Workshop” hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Beck Enstitüsü CBT Sertifika Programı hakkında detaylı bilgi için tıklayınız – Türkçe için buraya tıklayınız.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.